وبلاگ نقشه برداری

کاربرد تصاویر ETM لندست و تکنیک G.I.S در بررسی قلمروهای دیرینه پلایای گاوخونی

چکیده: "پلایای گاوخونی به عنوان یک میراث و بایگانی کواترنر در ایران وقوع حوادث اقلیمی محیطی را به صور گوناگون در بستر خود به تصویر کشانیده و از جایگاه خاصی در میان قلمروهای ژئومورفولوژیکی ایران برخوردار می باشد. به عبارت دیگر در ایران قلمرو کواترنر تنوع اشکال مورفیک دیرینه نشان از حاکمیت فازهای مختلف سرد و گرم اقلیمی کواترنر تغییر بیلان ماده و انرژی در سطوح مختلف ژئومورفیک دارند. متد بررسی و تحلیل در این مقاله متکی به سیستم اطلاعات جغرافیایی و سنجش از دور می باشد. لذا تکنیک های به کار رفته در جریان تحقیق عبارتند از: 


برچسب‌ها: تصاویر ETM لندست, GIS

لطفا كليك كنيد 


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  ساعت 18  توسط علي رضا حبيبي  | 

کاربرد GIS در شبکه توزیع آب شهری و مدیریت اطلاعات مشترکین

                                                            

                                                         دانلود

برچسب‌ها: GIS

لطفا كليك كنيد 

+ نوشته شده در  ساعت 22  توسط علي رضا حبيبي  | 

راهنمای نصب ArcGIS

GIS  راهی مناسب برای پاسخ به نیازهای اساسی استفاده کنندگان از اطلاعات مکانی می باشد. در GIS با ذخیره سازی اطلاعات مکانی به همراه اطلاعان توصیفی امکان ایجاد پایگاه داده مکانی فراهم می گردد. با استفاده از این اطلاعات و تلفیق آن با نقشه های مختلف می توان کارهای مختلفی در زمینه های متفاوت انجام داد.

یکی از نرم افزارهای موجود که امکان ایجاد این نوع پایگاه داده را فراهم می کند، نرم افزار ArcGIS است که در فایل زیر راهنمای نصب این نرم افزار قرار داده شده است:  

http://www.4shared.com/file/127516698/d74e25b6/Install_arcgis.html


برچسب‌ها: ArcGIS

لطفا كليك كنيد 

+ نوشته شده در  ساعت 4  توسط علي رضا حبيبي  | 

تعیین نقاط حادثه خیز جاده ای در GIS

در دنياي امروز شهرها بعنوان مراكز اصلي فعاليت‌هاي اقتصادي و اجتماعي، نيازمند شبکه‌هايي ارتباطي جهت تبادل انسان و کالاي مورد نياز مي‌باشند. لذا سيستم حمل‌و‌نقل بعنوان زيرساختاري كه نقش بسزايي در شكل‌گيري ساير فعاليتهاي آن کشور دارد، از اهميت بسزايي برخوردار مي‌باشد. سيستم حمل‌و‌نقل با مشکلات و حوادثي هم 

لطفا كليك كنيد 


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  ساعت 17  توسط علي رضا حبيبي  | 

ساماندهي و مکان يابي جایگاههای سوخت رساني با استفاده از GIS

مکان یابی صحیح و اصولی عناصر اصلی و خدمات شهری ، می توانند نقش آفرینی موثر در نظم بخشیدن به عملکرد و سازماندهی فضایی شهر داشته باشد ، شبکه جایگاه های سوخت رسانی، از جمله اجزاء شبکه خدمات شهری است که به عنوان تامین کننده سوخت شبکه حمل و نقل درون و برون شهری عمل نموده و به نوبه خود از لحاظ تردد خودروها، شهرسازی، ایمنی و مسائل زیست محیطی دارای اهمیت است.برچسب‌ها: GIS, مکان يابي

لطفا كليك كنيد 


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  ساعت 23  توسط علي رضا حبيبي  | 

Mobile GIS

                 یک سیستم اطلاعات مکانی همراه جهت ممیزی املاک شهری

 ممیزی املاک شهری یکی از مهمترین فعالیت های شهرداری ها جهت به روز رساني پايگاه اطلاعات املاک شهرداري جهت مديريت شهر، شناسايي املاک و کاربري هاي آنان جهت برنامه ريزي هاي مديريتي و اخذ عوارض از شهروندان، شناسايي مصالح و تراکم بافت ساختماني و برنامه ریزی مدیریت بحران می باشد.

-     مفهوم سیستم اطلاعات مکانی همراه (Mobile GIS): یک 

لطفا كليك كنيد 


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  ساعت 23  توسط علي رضا حبيبي  |